Anasayfa > Halı > Anadolu Kilim Desenleri

Anadolu Kilim Desenleri

Anadolu kilim denilince akla farklı farklı çeşitlerde ki desenler gelmektedir. Bu desenlerin yanı sıra ise insanın içini ısıtan birbirinden güzel renkler gelmektedir. Bu renklerin başını kırmızı ve de mavi renkler çekmektedir. Bunların yanı sıra ise yeşil, sarı vede kahverengi kullanılmaktadır. Kullanılan bu renklerin her birinin farklı güçleri olduklarına inanırlar. Bu renklerin kötü ruhları kovduklarını düşünerek her şeyde bu renkleri kullanırlar.

 

Anadolu Kilim Deseni Anadolu Kilim Desenleri

’nun her karışında kendine özgü o kadar güzel şeyler vardır ki bunlar anlatmak ile bitmez. Bunların başında da kilimler gelmektedir.

Anadolu Kilim Desen Şekilleri Anadolu Kilim Desenleri
Anadolu’nun kilimlerinin desenleri oldukça güzel şekillere sahiptirler bu şekiller ona uygun renkler ile süslenerek daha da güzelleştirilmişlerdir.

 

Eski kilimler şimdiler de oldukça değerlidir bu değerin nedeni tarihi olmalarının yanı sıra yüzde yüz sağlıklı olmalarından da geçer ki bu kilimlerde hiç bir şekilde kimyasal maddeler kullanılmamaktadır. Bu yüzden de yüz yıllarca öncesinden bu günü oldukça sağlam olarak gelmişlerdir. Günümüzde de bu şekilde el emeği göz nuru üretilen bu tür kilimler hala bulunmaktadır.

Anadolu Kilim Desenlerinin Anlamı Anadolu Kilim Desenleri

Anadolu kilim desenlerinin her birinin farklı bir manası vardır. Bu manaları bilenler için bu kilimler çok şey anlamaktadır.

 

Anadolu Kilim Desenlerinin Anlamları Anadolu Kilim Desenleri

Anadolu kilim desenlerinde geyiğin anlamı sonsuz mutluluk demektir.

 

Anadolu Kilim Desenleri Hakkında Bilgi Anadolu Kilim Desenleri

Anadolu da her yörenin kendine özgü desenleri bulunmaktadır.

Gelen Aramalar: halı motifleri (306),KİLİM DESENİ (148),kilim modelleri (140),eski halı desenleri (108),kilim desenli halı (67),anadolu halı motifleri (60),simetrik hali cizimi (37),anadolu desenleri (30),türk kilim desenleri (29),kilim modelleri ve anlamları (29)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>