Anasayfa > Dekorasyon > Efekt Boya Uygulama Rehberi

Efekt Boya Uygulama Rehberi

            Çoğu insan efekt boya uygulanan duvarların profesyonel ellerden çıktığını düşünse de, bu yeni nesil boyalar herkes tarafından kolaylıkla uygulanabilir. Son dönemde özellikle sedef efektli duvarların trend haline gelmesi ile birçok restoran ve otelde bu tür uygulamalara rastlamak mümkün hale geldi. Yaratıcı bir tasarıma sahip mekanlar için biçilmiş kaftan olan efekt boyaların popüler hale gelmesi ile neredeyse tüm boya üreticileri bu yeni seçenekler sunma yarışına girdi. Duvar boyama hakkında birkaç temel bilgiye sahip olan her insan tarafından çok kolay bir biçimde uygulanabilen efekt boyalar, astar atılmasından sonra tek kat uygulanmakta ve sonrasında efekt rulosu ile istenen dokunun oluşmasını sağlamaktadır.

boya 300x197 Efekt Boya Uygulama Rehberi efekt boya 300x207 Efekt Boya Uygulama Rehberi

Duvar yüzeyinde tutunmayı sağlamak için astar uygulanması gerektiğinden, bu iş için en uygun olan su bazlı silikon boyaları tercih etmenizde yarar var. Kısa tüylü boya rulosu kullanarak duvar yüzeyine çok basit bir biçimde astar atabilirsiniz. Duvar yüzeyinin yapısına göre tek ya da çift kat astar atmanız, uygulayacağınız efekt boyanın çok daha etkili bir görselliğe kavuşmasını sağlayacaktır. Boyanın uzun ömürlü olmasını da sağlayan astar uygulaması, efekt oluşturma aşaması için de gereklidir. Kullanılan boyanın markasına ve duvar yüzeyinin yapısına göre değişmekle beraber, astar olarak kullandığınız su bazlı silikon boyanın tam olarak kuruması yaklaşık olarak 2 saat sürecektir. Astar atmak için kullandığınız kısa tüylü boya rulosunu kullanarak efekt boyaya tek kat uygulayın ve “boyanın kurumasına izin vermeden” ruloyu duvar yüzeyinde efekt oluşturmak için gezdirin. Boyayı uyguladıktan sonra efekt görüntüsü oluşturmak için boya rulosunu tekrar boyaya batırmamanız gerektiğini de unutmayın.

efekt 300x191 Efekt Boya Uygulama Rehberi

Gelen Aramalar: sedef boya desenleri (57),desenli boya rulosu (56),EFEKT BOYA UYGULAMASI (36),baskılı duvar boyası (23),EFEKT boya fiyatları (6),efektli duvar boyaları (5),duvar boya (2),efekt boya fiyat (1),DESENLİ (EFEKT) BOYA UYGULAMASI (1),DEKORATİF DUVAR BOYASI NASIL UYGULANIR (1)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>