Anasayfa > Dekorasyon > Ev Dekorasyonunda Uzakdoğu konsepti

Ev Dekorasyonunda Uzakdoğu konsepti

Ev Dekorasyonunda Uzakdoğu konsepti stili kullanılırken hangi Uzakdoğu Dekorasyon Modelleri kullanılabilir? Asya kültürünün yansıtıldığı Uzakdoğu dekorasyon stili ülkemiz için yakın geçmişe kadar yabancı bir tarz olsa da, dekorasyon akımlarının da küresel bir boyut kazandığı günümüzde giderek daha fazla insan Uzakdoğu’nun mistik öğelerinin hakim olduğu dekorasyonlara yöneliyor. Uzakdoğu felsefelerinin yansıtıldığı ve doğal malzeme kullanımının tercih edildiği bu dekorasyon akımında, sakin ve ferah mekanlar yaratmak öncelik kazanıyor. Az sayıda aksesuar kullanımı ile mekanda odak noktası haline gelen alanlar, ev sahibinin kişiliğini yansıtan bölümler oluşmasını sağlıyor.

Uzak Doğu Oturma Odası Dekorasyonu Ev Dekorasyonunda Uzakdoğu konsepti

Uzak doğu esintileri ile dizayn edilen bu salon oldukça güzel bir görünüme sahiptir

Bedenin olduğu kadar ruhun da dinlenmesini amaçlayan Uzakdoğu dekorasyon stilini evinize uygularken, seçilen mobilyaların geometrik şekilli olmasına ve tüm mobilyaların bir bütünlük oluşturmasına özen göstermek gerekir. Uzakdoğu felsefelerinde kişinin hayatının yansıması olarak görülen evlerde kullanılan mobilyaların düzenli olması, kişinin özel hayatının da düzenli olduğu manasına gelir. Ahşap ve doğal taş ürünlerin Uzakdoğu konseptinin vazgeçilmez malzemesi olduğu söylenebilir. Açık tonların tercih edildiği mekanlarda derinlik hissi yaratmak için kullanılan farklı renkler, büyük bir çoğunlukla doğadaki renklerden seçilir.

Her dekorasyon öğesinin doğadaki farklı bir elementi simgelediği Uzakdoğu dekorasyonunda, en çok toprak tonları ve doğal taş renkleri kullanılmaktadır. Asya kültürünün izlerini taşıyan aksesuarların kullanılması ile mekan atmosferinde mistik bir hava yaratılırken, Çin ve Japon kültürünün sembolize edildiği duvar resimleri ahşap çerçeveler ile birlikte kullanılır.

Uzak Doğu Mutfak Dekorasyonları Ev Dekorasyonunda Uzakdoğu konsepti

Uzak doğu mutfak dekorasyonu ile dekore edilen bu mutfak güzel bir görünüme sahiptir.

Uzak Doğu Dekorasyonunda Banyo Konsepti Ev Dekorasyonunda Uzakdoğu konsepti

Uzak doğu banyo konsepti oldukça sade ve hoş bir görünüme sahip.

Uzak Doğu Dekorasyon Önerileri Ev Dekorasyonunda Uzakdoğu konsepti

Uzak doğunun dekorasyonlarının vazgeçilmezi olan yerde oturma konsepti oldukça hoş bir görünüm oluşturmaktadır.

Uzak Doğu Yatak Odası Modelleri Ev Dekorasyonunda Uzakdoğu konsepti
Uzak doğu tarzına sahip olan bu yatak odasında yine sadelik dikkat çekmektedir.

Gelen Aramalar: ahap koltuk (12),yatak odası konseptleri (12)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>