Anasayfa > Herşey > Kanepe Çeşitleri ve Kumaşları

Kanepe Çeşitleri ve Kumaşları

Kanepeler birkaç kişinin oturabileceği genişlikte koltuklardır ve bir evin olmazsa olmazlarıdır. Özellikle oda yapısına göre değişiklik göstermektedirler. İşte kanepe çeşitleri:
Yataklı kanepeler evinize misafir geldiğinde en büyük kurtarıcınızdır.  Açılıp bir ya da iki kişilik yatak olabilmektedirler.

kanepe koltuk ortuleri4 300x205 Kanepe Çeşitleri ve Kumaşları

Köşe kanepeler evin şekline uyum sağlayabilmek ve şekilsiz alanları daha akıllıca kullanabilmek için yapılmış kanepelerdir. Aynı zamanda altını sandık olarak kullanabilir fazla eşyaları depolayabilirsiniz.

kanepe koltuk ortuleri7 300x205 Kanepe Çeşitleri ve Kumaşları

Kılıflı kanepeler ise özellikle küçük çocukları olan ya da evcil hayvan besleyen ailelerin tercih ettiği kanepelerdir. Kılıfları çıkabilir ve kolaylıkla yıkanabilir.

kanepe koltuk ortuleri14 300x205 Kanepe Çeşitleri ve Kumaşları

Day bed kanepeler eski zamanlarda kullanılan sedir, divan tarzı kanepelerdir. Gündüz kanepe, akşam yatak olarak kullanılırlar.

Peki, kanepelerde kullanılan kumaş türleri nelerdir?
Dayanıklı olması açısından deri, kanepeler için çok tercih edilen kumaşlardandır. Kaliteli olanları on beş yıla kadar dayanabilir. Çok zor aşınır. İpek kumaşlı kanepeler ise lüks sınıfına girer ve az kullanılan kanepelerde dekoratif amaçlı tercih edilebilir. En çok tercih edilen kanepe kumaşı ise koton kumaşlardır. Uzun süre dayanıklılığını korur. Leke ve kir tutmaması için koyu olanları seçilmelidir.

rengarenk kumaş döşemeli kanepe dizaynı 300x229 Kanepe Çeşitleri ve Kumaşları

Gelen Aramalar: koltuk kumasları (302),çiçekli koltuk kumaşları (95),çiçekli koltuk örtüleri (34),yıkanabilir kılıflı koltuk takımları (19),tay tüyü kumaş çeşitleri (17),koltuk kumaşları tay tüyü (16),çiçekli kanepe örtüleri (14),koltuk kılıfları (14),tay tuyu kanepe ortusu (7),çiçekli koltuk örtüsü kumaşları (5)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>