Anasayfa > Dekorasyon > Salonu Daha Büyük Göstermenin Yolları

Salonu Daha Büyük Göstermenin Yolları

Salonu büyük gösterme yöntemleri nelerdir? Hangi konsepte döşenmiş olursa olsun eğer salonunuz arzu ettiğiniz ferah ve aydınlık görüntüyü sağlamıyorsa, salon dekorasyonunu yeniden gözden geçirmenizde yarar var. İnsanlarda oluşan mekan algısı; renklerden aksesuarlara, döşemelerden perdelere, mobilyalardan aydınlatma sistemlerine birçok farklı dekorasyon öğesi tarafından oluşturulur. Salonunuzun küçük göründüğünden şikayetçiyseniz tüm bileşenleri teker teker gözden geçirmeli ve küçük hilelere başvurarak daha ferah bir atmosfer yaratmaya çalışmalısınız.

Salonu Daha Büyük Göstermek için neler yapılabilir? Salon dekorasyonunda yapılan temel hataların başında duvar renklerinin yanlış belirlenmesi gerekir. Aydınlatma sistemleri, perdeler ve özellikle aynalar mekanın geniş görünmesi konusunda son derece etkili dekorasyon öğeleri olsa da, yanlış renklere boyanmış duvarların olduğu bir salon için yapılabilecek pek de fazla bir şey yoktur. Duvar renkleri mekana giren “doğal ışık” üzerinde doğrudan etkili olduğundan, mümkün olduğunca ışığın fazla kırılmasına neden olacak renklerden kaçının.

Salonu Büyük Göstermek İçin Renk Seçimleri Salonu Daha Büyük Göstermenin Yolları

Salonunuzu büyük göstermek için seçtiğiniz duvar boyalarının açık renkte olmasına dikkat etmelisiniz.

Çok hızlı bir biçimde değişen dekorasyon trendlerinde renkler de sürekli olarak değişse de, eğer küçük bir salonunuz varsa her zaman açık renkleri tercih edin. Salonunun geniş görünmesini sağlayacak bir diğer bileşen de perdelerdir. Gün içerisinde doğal ışıktan mümkün olduğunca fazla faydalanmaya çalışmanız gerektiğinden, güneş ışınlarını engellemeyecek malzemelerden üretilen perdeleri tercih edin. Nötr renkli duvar kağıtları ve özellikle pastel tonların hakim olduğu kumaşlar bu aşamada işinizi kolaylaştıracaktır.

Aydınlatma sistemlerinde beyaz ışıklı lambalar kullanarak da salonunuzun olduğundan daha geniş görünmesini sağlayabilirsiniz. Duvara yönlendirilen aydınlatma sistemleri ile mekanın daha yüksek algılanmasına neden olur. Küçük boyutlu halılar ve canlı renkli aksesuarlar da bu konuda en büyük yardımcınız olacaktır.

Salonu Büyük Göstermek İçin Beyaz Mobilya Salonu Daha Büyük Göstermenin Yolları

için kullanacağınız mobilyaların beyaz olmasını tercih etmelisiniz.

Küçük Salonlar İçin Dekarosyonlar Salonu Daha Büyük Göstermenin Yolları

Küçük salonların daha büyük görünmesi için daha çok doğal ışık almasını sağlamalısınız.

Salonu Daha Büyük Göstermek İçin Açık Renk Kullanımı Salonu Daha Büyük Göstermenin Yolları

Salonu daha büyük göstermek için Açık renk tonlarında mobilya vede aksesuar kullanmanızı öneririz.

Gelen Aramalar: küçük salon dekorasyonu (45)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>